Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bunica nu a avut titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bunica nu a avut titlu de proprietate

locuiesc in casa, ce a apartinut bunicii mele care a decedat in 2008 . acum am constatat ca bunica nu a facut cerere la primarie conform legii in -1991 ,sa primeasca titlu de proprietate . practic pe aceasta casa nu avem decat certificat de mostenitor de cand a murit bunicu 1970 . si autorizatii construire locuinta . ce pot face sa primim titlul de prorietate . de la primarie mi-au spus ca nu exista titlu pentru aceasta locuinta. nu sa facut nici succesiune din aceasta cauza .
Buna dimineata,

deschideti succesiunea pentru bunica, si apoi in baza certificatului de mostenior va adresati primariei in vederea eliberarii titlului de proprietate.