Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Inregistrare contract inchiriere apartament
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Inregistrare contract inchiriere apartament

Contractul de inchiriere se inregistreaza la Administratia Financiara unde proprietarul are domiciliu sau la Administratia Financiara unde exista apartamentul;in speta la Ad.fin Sector2 unde e apartamentul sau la Ad.Fin Guiurgiu unde are proprietarul domiciliul).
Multumesc anticipat
Se inregistreaza unde isi are proprietarul domiciliul pe buletin.
Buna ziua!
Contractul de inchiriere se inregistreaza la administratia unde este apartamentul.
Contractul de inchiriere se inregistreaza la administratia financiara in circumscriptia careia isi are domiciliul proprietarul intrucat prin aceasta operatiune se declara venitul pe care il obtine din inchiriere in vederea impozitarii.
Multumesc
marbostgms, utilizator