Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bon +factura
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bon +factura

Deci am fost in magazin si am luat ceva.Am solicitat la casa sa-mi treaca CUI-ul pe bon .Apoi m-am dus la Relatii clienti sa imi stampileze bonul.Am fost intrebat daca vreau factura.Am zis DA si mi s-a facut factura cu chitanta atasata.Contabila a tunat si fulgerat ,cum ca este ..dublura.Ma pute-ti lamuri daca am procedat corect?Cine are dreptate?
george-neagu, moderator
Intradevar, cei de la CARREFOUR fac asa, dar corect este cum spune contabila dvs.: la vanzarea cu amanuntul se elibereaza bonul fiscal si, la cererea clientului, se emite si factura.