Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Majorare pensie de intretinere- adresa instanta- ce ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Majorare pensie de intretinere- adresa instanta- ce inscrisuri trebuie sa depun?

Buna ziua ,
Va rog,
daca ma puteti ajuta ,am cerut recalcularea pensiei alimentare a copilului , si am o nelamurire, in legatura cu adresa primita de la tribunal , unde la punctul A: mi se spune sa depun inscrisuri doveditoare si nu stiu la ce se refera,?
Ce inscrisuri trebuie sa mai depun ? sentinta divort, certificat nastere copil ??
inscrisurile pe baza carora ati cerut recalcularea.Se presupune in acest moment sotul/sotia are un venit mai mare decat avea la momentul solutionarii cererii initiale.
Da, salariul fostului sot a crescut, dar cum sa obtin inscrisuri privind marirea salariului ei?
Nu e de datoria statului sa verifice?
va multumesc ptr raspunsuri
statul nu poate verifica zilnic salariul tuturor oamenilor care platesc pensie alimentara. In plus nu este obligatoriu sa se mareasca pensia odata cu salariul. Puteti cere instantei sa faca adresa l a societatea unde lucreaza sotia si sa afaceti si Dvs una la Directia de Admninistare fiscala unde apartine sotul..