avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... evidentierea concediilor in pontaj pentru angajatii cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

evidentierea concediilor in pontaj pentru angajatii cu program in tura

Am angajati care lucreaza astfel:

ZN,liber, liber, ZN, liber, liber; adica 12/24, 12/48.
Cand angajatii solicita concediu, cum ii trec in pontaj? ii trec doar atunci cand le vine tura de ZN, indiferent ca e sambata sau duminica?

ex. un angajat solicita concediu in perioada 11-18 august.

pe pontaj el apare :

09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 sau
Z N Co Co L L Co Co L L

9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Z N L L Co Co Co Co Co.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:03, 11 Septembrie 2014
Se trece in CO toata perioada aprobata,chiar daca pica sau nu in tura daca ar lucra.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua,daca lucrezi in ture 12/24-12/48 iar ultima tura fiind ... Justme1701 Justme1701 Buna ziua,daca lucrezi in ture 12/24-12/48 iar ultima tura fiind vineri noapte 14 aprilie,si duminica si luni este zi libera pentru toata lumea din firma,este ... (vezi toată discuția)
Acordare concediu odihna Tania  D Tania D daca am in angajat care lucreaza 11 ore /zi timp de 5 zile urmate de 5 zile libere. Contract cu norma intreaga cu 21 zile de concediu. Logica mea, avand in ... (vezi toată discuția)
Acordare concediu odihna 10martie 10martie buna ziua...va rog sa-mi spuneti cum se acorda concediul de odihna in urmatorul caz:....angajatul lucreaza in ture de doua zile 11 ore/zi si doua zile libere ... (vezi toată discuția)