Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... evidentierea concediilor in pontaj pentru angajatii cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

evidentierea concediilor in pontaj pentru angajatii cu program in tura

Am angajati care lucreaza astfel:

ZN,liber, liber, ZN, liber, liber; adica 12/24, 12/48.
Cand angajatii solicita concediu, cum ii trec in pontaj? ii trec doar atunci cand le vine tura de ZN, indiferent ca e sambata sau duminica?

ex. un angajat solicita concediu in perioada 11-18 august.

pe pontaj el apare :

09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 sau
Z N Co Co L L Co Co L L

9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Z N L L Co Co Co Co Co.

Multumesc.
Se trece in CO toata perioada aprobata,chiar daca pica sau nu in tura daca ar lucra.