Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale lnchidere firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

lnchidere firma

Am un SRL infiintat de sot (sotul a decedat in 2011). Eu aveam 30 parti sociale, iar el 20. In urma decesului, s-au impartit cele 20 parti sociale astfel:
-5 mi-au revenit mie;
-cate 5 celor doi copii (majori) ai sotului dintr-o casatorie anterioara;
-5 copilului meu si al sotului care este minor.
Cum procedez sa scap de firma, avand in vedere ca exista un minor si care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez? Firma a fost infiintata in Suceava; nu am datorii la fisc; am inchis punctual de lucru din Marginea si am predat casa de marcat pentru ca eu m-am mutat acasa la mine in Prahova.
Da, vi le voi scana saptamana viitoare.