avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recuperare fond CAR din MApN
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recuperare fond CAR din MApN

incepand cu data de 1.10.2014 imi voi da demisia din MApN urmand a trece la procedurile de lichidare
de multi ani sunt membru CAR in unitatea militara unde activez ca angajat
intrebarea mea este:
-este legal ca doamna de la CAR sa ma amane si s anu imi dea banii daca de la data mentionata mai sus numai sunt angajat in unitatea respectiva?
-o lege exacta clara in sensul acesta unde gasesc?
-mentionez ca cucoana face manareli mari cu fondul CAR si acum o da de gard pentru ca nu are de unde sa imi restituie suma
multumesc
Cel mai recent răspuns: blackshaddow , utilizator 15:22, 14 Septembrie 2014
Chuar daca are acest statut , poate fi controlata de catre organele abiltate.
Iulian Manea a scris:

C.A.R. este organizata distinct si este independenta de locul unde se afla. Nu face parte din unitatea miliatra.



Dl Iulin tin sa va contrazic cu toate ca Dvs. ca si contabil ar trebuii sa stiti mai bine
fondul CAR FACE PARTE din U.M. ... din care fac parte iar contributia mea lunara cat si cea a colegilor trec si prin sectorul financiar deoarece acea oprire apare pe fluturasul de salariu
si o sa spuneti ca nu are valoare deoarece apare ca si numita retineri dar in cazul in care voi ajunge in instanta voi cere sa fiu contrazis cum ca acea retinere este altceva decat contributia la fondul CAR

problema mea principala este ca cucoana ce se ocupa de administrarea fondului CAR imi vinde gogosi si imi spune sa ii las un cont bancar si in 3 luni maxim imi restituie intreaga suma stransa pana in prezent in contul meu si ii vireaza in acel cont bancar .... SUFELTU nenica ... pai cine mai pune botul la asemenea dulcegarii in ziua de astazi,sa ma trezesc peste 3 luni ca imi spune dute mai cumetre de aici ca ti-am dat banii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Delapidare, uz de fals si abuz in serviciu Geany123 Geany123 Lucrez intr.o unitate militara unde comandantul unitatii este sotul doamnei de la financiar care tine evidenta CAR-ului unitatii...acesti bani care practic ... (vezi toată discuția)
Obligatoriu pensia de intretinere a copilului prin virament bancar? gabriella20 gabriella20 Pot sa fiu obligata de o U.M. ca pensia de intretinere a copilului sa o trimita numai prin virament bancar? Eu le-am cerut ca pensia de intretinere a copilului ... (vezi toată discuția)
Unde depun plangere penala pt abuz in serviciu daca sunt un militar in preaviz? ContSters170762 ContSters170762 Salutare! La data de 1 sept mi-am depus demisia in cadrul unitatii militare in care lucrez ca SGV si pe data de 13 sept comandantul UM mi-a zis ca sunt ... (vezi toată discuția)