Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Persoana cu pensie de handicap - mai multe proprietati ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Persoana cu pensie de handicap - mai multe proprietati pe numele sau

Buna ziua.

O persoana cu pensie de handicap are dreptul de a avea mai multe proprietati pe numele ei?

Va multumesc.
are dereptul sigur
da
Fara a afecta pensia de handicap? Multumesc.
1. - Nu exista "pensie de handicap".
- Ori este "pensie de invaliditate" (platita de Casa de Pensii) ori este "indemnizatie de handicap" (platita de de AJPIS).

2. Nici una dintre ele nu este conditionata de proprietatile pe care le are persoana respectiva.
Va multumesc.