Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Stramutare proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Stramutare proces

Buna ziua.Daca doresc sa fac cerere pentru stramutarea unui proces ce are ca obiect un conflict de munca si acesta se afla pe rolul curtii de apel,unde fac aceasta cerere si ce taxe judiciare si de timbru trebuiesc platite?Multumesc!
Cererea de stramutare se depune la Inalta Curte de Casatie si justitie care o va solutiona. Taxa de timbru este de 100 lei.
Intervenţie moderator

Am rugămintea să nu mai deschideţi noi discuţii în legătură cu aceeaşi problemă, încălcaţi pct. 3.3 din regulamentul de postare în Forum. Dacă aveţi noi întrebări, continuaţi discuţiile începute. Am șters celelalte subiecte și am postat aici întrebările dvs. și răspunsul primit.

Mulțumesc anticipat!

Gabriela Pintea

irinel01_23 a scris:
unde platesc taxa stramutare proces?

elenabostina2005 a răspuns:
La CEC -ul din raza domiciliului dvs.

irinel01_23 a scris:
Buna ziua.Cum se numeste taxa de cerere stramutare a unui conflict de munca?Taxa judiciara de timbru sau taxa de timbru judiciar?Ori trebuie platite amindoua? Cererea de stramutare in cite exemplare trebuie trimisa?Va multumesc anticipat!