avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Stramutare proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Stramutare proces

Buna ziua.Daca doresc sa fac cerere pentru stramutarea unui proces ce are ca obiect un conflict de munca si acesta se afla pe rolul curtii de apel,unde fac aceasta cerere si ce taxe judiciare si de timbru trebuiesc platite?Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 11:12, 14 Septembrie 2014
Cererea de stramutare se depune la Inalta Curte de Casatie si justitie care o va solutiona. Taxa de timbru este de 100 lei.
Intervenţie moderator


Am rugămintea să nu mai deschideţi noi discuţii în legătură cu aceeaşi problemă, încălcaţi pct. 3.3 din regulamentul de postare în Forum. Dacă aveţi noi întrebări, continuaţi discuţiile începute. Am șters celelalte subiecte și am postat aici întrebările dvs. și răspunsul primit.

Mulțumesc anticipat!

Gabriela Pintea


irinel01_23 a scris:
unde platesc taxa stramutare proces?


elenabostina2005 a răspuns:
La CEC -ul din raza domiciliului dvs.


irinel01_23 a scris:
Buna ziua.Cum se numeste taxa de cerere stramutare a unui conflict de munca?Taxa judiciara de timbru sau taxa de timbru judiciar?Ori trebuie platite amindoua? Cererea de stramutare in cite exemplare trebuie trimisa?Va multumesc anticipat!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consecinte accident cocioaba.mihaita16@yahoo.com cocioaba.mihaita16@yahoo.com Bună seara. Pe am și eu o întrebare la dumnevoastră. Pe 10 martie am lovit ușor o doamnă pe trecerea de pietoni. Mam înțeles cu doamna și nu are nici ... (vezi toată discuția)
Cui cer stramutarea pricinii? theox42 theox42 Doresc sa stramut pricina de la tribunal la curtea de apel motivat ca o cale de atac impotriva respingerii recuzarii si-n baza plangerii penale asupra ... (vezi toată discuția)
Divort Mari44 Mari44 Ce perioada trebuie sa treaca de la inregistrea cereri pana la citirea partilor?Multumesc (vezi toată discuția)