avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Certificat medico-legal 4-5 zile
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Certificat medico-legal 4-5 zile

Bună seara,

Am fost bătut de patru persoane după care mi-am scos certificat
medico-legal. Medicul mi-a dat 4-5 zile de îngrijiri medicale.
Agresiunea s-a întâmplat în urmă cu 5 zile.

Care sunt paşii pe care trebuie să-i urmez acum ?

Vă mulţumesc anticipat !
Am înţeles, voi face un memoriu la Parchet.
Se poate înlocui poliţistul în sensul ca dosarul să fie repartizat altui poliţist eficient ?
Ce trebuie să fac în acest caz ?
Vă mulţumesc anticipat !

Editat de moderator simonette12-motiv pct.2.8 din Regulament (nu este necesar sa citati mesajul anterior pentru a raspunde)
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Mai 2015
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Procurorul supraveghează activitatea organelor de cercetare penală si probabil cand o sa afle ca politistul doarme in post, o sa-l trezeasca sa se apuce de lucru si in dosarul dvs.
Vă mulţumesc mult dl. avocat !
Buna ziua a intrat 2 persone peste mine in curtea si ma batut mia rupt toti dinti din gura ce ar trebui sa fac?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sfat dosar penal Alecuionut Alecuionut Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema, Intr-o dimineata cand am venit de la serviciu in urma unor discutii contradictorii cu un vecin, am ... (vezi toată discuția)
Am fost victima unei agresiuni fizice în urmă cu 6 luni, agresorul și-a recunoscut fapta dar cu toate acestea dosarul nu e finalizat. cât mai durează cercetarea penală? Ionut_lz Ionut_lz Salutare,in urma cu 6 luni am fost victima unei agresiuni,am obtinut certificat medico-legal(40-45 zile ingrijiri)agresorul si--a recunoscut fapta,plangerea a ... (vezi toată discuția)
Incredibil!!! certificat medico legal 8-9 zile ContSters163314 ContSters163314 In data de 14.07.2010 am fost atacata de un individ care a intrat la mine in curte cu un cutit in mana cu care intentiona sa mi-l infiga in abdomen. eu efectiv ... (vezi toată discuția)