Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... evacuare art. 1033 CPC ş.u.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

evacuare art. 1033 CPC ş.u.

buna ziua. bunicul a inchiriat apartamentul unor chiriasi. dupa ce bunicul a murit, chiriasii nu au vrut sa semneze noul contract de inchiriere pe numele noului proprietar. pot cere evacuarea lor pt lipsa de titlu locativ? evacuare cf art. 1033 CPC ş.u.? multumesc
Contractul a expirat?