Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... marire pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

marire pensie alimentara

fosta sotie m a dat in judecata pentru marire pensie alimentara,meu acum 3 ani am schimbatlocul de munca pentru un salar mai mare.poate cere sa i platesc pensie marita de cand mi am schimbat locul de munca?
Pana acum ati avut pensia stabilita in suma fixa sau in procent din venituri?

Teoretic majorarea se poate cere numai de la data introducerii actiunii in instanta.
a fost o suma fixa. multumesc pt raspuns
Depinde daca din cauza dv. nu a cerut pana acum marirea, nu stiu care e situatia si relatia dintre voi.