avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1691 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Angajat din Slovenia
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Angajat din Slovenia

Cum face poate face dovada platii contributiilor de sanatate un angajat in Romania de origine slovena, in Slovenia?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:43, 22 Septembrie 2014
Daca a platit contributia la sanatate poate solicita o adeverinta de la Casa Judeteana de Asigurari de Sanatate (CJAS) unde a platit aceasta contributie.
va trebui sa solicite eliberarea Formularului E104 de la Casa Judeteana de Asigurari de Sanatate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Formular e 104 Liviu P Liviu P Buna ziua, Soacra mea pensionara a muncit mai mult de 35 de ani in Romania. Avand o problema grava de boala, am luat-o sa stea la noi in Germania. Detine ... (vezi toată discuția)
Contributie la sanatate nimenea nimenea Buna ziua! Am si eu o intrebare pentru care as dori lamurire Am fost la medicul de familie sa mi dea o adeverinta si ma verificat in sistem si surpriza mi a ... (vezi toată discuția)
Servicii medicale pentru o gravida fara venit danacrina danacrina Buna ziua, Sunt insarcinata in 7 saptamani si nu am un loc de munca . Ce drepturi am la serviciile medicale in aceasta perioada? Va multumesc. (vezi toată discuția)