Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA

As vrea sa infiintez un pfa (in Bihor) .Intrebarea mea ar fi daca am nevoie de semnaturile vecinilor sau doar de aprobarea asociatiei de proprietari (administratorul blocului) .
Va multumesc anticipat
Pentru sediul unei PFA intr-un apartament de bloc trebuie acordul vecinilor din apartamentele cu care exista perete comun, adica cele din stanga, dreapta, sus si jos. Dupa obtinerea semnaturilor vecinilor se obtine acordul asociatiei.
Se foloseste formularul pus la dispozitie de registrul comertului.