Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale proces verbal de sedinta AGA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

proces verbal de sedinta AGA

Se poate redacta procesul verbal de sedinta AGA pt.schimbarea unui administrator in 3 exemplare originale? Sau doar unul si se face copie daca e nevoie!
In urma sedintei se incheie un PV fiind semnat de presedintele de sedinta impreuna cu secretarul!
Ptr.lamuriri consultati L.31/1990 !De ex.art.131 .
Hai ca nu-i greu,bafta! :) Cand nu intelegi ceva intreaba aici ,pe forum,si cineva iti va da macar o sugestie!
quiras, utilizator
Buna ziua,

1 exemplar este obligatoriu sa aveti, insa este recomandabil ca fiecare semnatar sa aiba exemplarul lui + 1 care sa ramana la sediul social + 1 pentru depunere la registrul comertului.