Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lichidare pe dispozitie de plata?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lichidare pe dispozitie de plata?

Vreau sa stiu daca lichidarea se poate da pe dispozitie de plata, nesemnand statul de plata. Si daca acea dispozitie de plata poate fi atasata ulterior la statul de plata.
Da, este posibil acest lucru.
1. Se poate da pe dispozitie de plata dar, ulterior, se intocmeste si statul de plata.
2. La statul de plata intocmit (si nesemnat de salariat) se ataseaza dispozitia de plata