Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proces de evacuare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proces de evacuare

Buna seara.Am fost chemat in judecata de ocupantul casei pe motiv :Pretentii Vrea sa-i dau 5000 lei (contravaloarea imbunatatirilor) dar sa fiu sincer nu ii pot da nici 200 in ce conditi mi-o lasa.Intrebarea mea e : Deobicei cand chemi pe cineva in judecata nu iti cer si dovezi,sau te cred pe cuvant ? Deasemenea i-a cerut Instantei dreptul de retentie asupra imobilului ...are acest drept? Pff de ce dureaza atat de mult o evacuare fara titlu de proprietate .Am aproape un an jumate de cand ma judec .Daca ma puteti sfatui ce sa fac in continuare sa accelerez evacuare v.as fi recunoscator .Ms anticipat
Trebuie sa existe dovezi in justitie.