Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Scăderea CAS cu 5% are un efect asupra PFA-urilor?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Scăderea CAS cu 5% are un efect asupra PFA-urilor?

Acum plătesc CAS și CASS trimestrial. Va avea un efect asupra mea scăderea CAS-ului cu 5%? Sau e valabil doar pentru firme?
Prevederea legala este valabila pentru toate persoanele juridice platitoare de CAS.
Reducerea CAS cu cinci puncte procentuale este valabila pentru toti cei care au calitatea de angajatori si nu numai pentru persoanele juridice.