Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Centrala termica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Centrala termica

Buna ziua,
Locuiesc la bloc si as vrea sa imi montez o centrala termica electrica de apartament.
Puteti va rog sa-mi spuneti daca in aceasta situatie (nefiind centrala pe gaz ) am nevoie de acordul asociatiei.
Va multumesc.
Salut,

Poate te ajuta link-ul de mai jos:

[ link extern ] /

PS: Nu am inteles de la ce anume este debransat blocul? Daca sunteti debransati de la caldura sincer nu vad ce aprobari ai mai putea cere ca doar nu o sa stai cu familia in frig la iarna. Mai ales ca vrei sa instalezi o centrala termica electrica pentru care nu ai batai de cap ca la una pe gaz (bransare la coloana de gaz, punere in functiune, verificari periodice la 2 ani, pericol de explozie, etc...).

Seara buna.