Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Termen in care se pot partaja bunurile comune ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Termen in care se pot partaja bunurile comune dobandite in timpul casatoriei?

Pana la cati ani dupa divort se poate intenta proces pentru partaj de bunuri?(imobile)
KE1234, utilizator
Oricand. Nu exista un termen de prescriptie. Problema poate aparea in cazul aparitiei un creante ale imobilelor.
Actiunea de partaj este imprescriptibila, prin urmare aceasta poate fi promovata oricand.