Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit imobiliar conditionat de viza de flotant
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit imobiliar conditionat de viza de flotant

Buna seara,

Am si eu o mare dilema si am rugamintea sa ma lamuriti in urmatoarea situatie:

Doresc sa contractez un credit ipotecar si am actul de indentitate intr-un alt judet decat cel in care lucrez si in care doresc sa achizitionez un imobil. Mi s-a cerut expres de catre CEC sa fac imediat viza de flotant in conditiile in care o alta banca m-a intrebat doar daca firma la care lucrez e aici in oras si in acest caz nu au nevoie de flotant.

Ce zice legea pana la urma si cum se face ca se aplica diferit?

Va multumesc pentru ajutor.
Legea nu zice nimic in acest sens. Depinde de conditiile de creditare ale fiecarei banci.