Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale schimbare administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

schimbare administrator

Poate fi schimbat din actul constitutiv un administrator daca el nu este de acord si nu semneaza hotararea? Actualul act prevede ca cei doi sa poata lua decizii numai impreuna. Este si asociat cu 28%. Mai sunt : unul cu 52% su unul cu 20%. Cel cu 20 a vandut p.s. celui cu 52 si prin urmare acesta cumuleaza 72% si vrea sa fie unic administrator. Sunt sanse?
Buna seara,

Asa cum v-am spus si in topicul deschis anterior pe acelasi subiect, sanse sunt.

Succes!