Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita -credit nevoi personale
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita -credit nevoi personale

Daca sunt executat silit de o societate de recuperare creante , Kredit Incaso ...societatea mi-a platit o creanta la BRD. Insa eu de curand mi-am deschid o firma (SRL-D) cu un asociat avand amandoi drepturi egale in firma. Creditul de nevoi personale l-am luat de la BRD acum 1 an si ceva pe persoana fizica pe baza unei adeverinte de salariat. Am ipoteca mobiliara insa nu am ipotecat cu nimic... nu detin pe numele meu nimic, atat proprietati(caser) , terenuri cat si altele ex: autoturisme...etc . Ce mi se poate intampla??? Va fi afectata societatea mea de aceasta decizie de EXECUTARE SILITA ? mai precis cum isi vor recupera ei banii de la mine daca eu nu am bunuri ?
nu o sa fie salariat in cadrul firmei. Pai eu sunt asociat... am 50 % din firma...cum sa imi puna oprire pe cont. asociatul meu ce va face ?