Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Certificat nastere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Certificat nastere

Daca am solicitat duplicat dupa certificatul de nastere, dar l-am pierdut, cel vechi mai este valabil pt a-l depune la dosarul de casatorie civila? Multumesc!
Nu, pentru la eliberarea celui nou cel vechi a fost anulat.
Va trebui sa faceti cerere pentru eliberarea unui al treilea certificat si este posibil sa primiti si amenda de data asta.