avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Certificat nastere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Certificat nastere

Daca am solicitat duplicat dupa certificatul de nastere, dar l-am pierdut, cel vechi mai este valabil pt a-l depune la dosarul de casatorie civila? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 09:29, 27 Septembrie 2014
Nu, pentru la eliberarea celui nou cel vechi a fost anulat.
Va trebui sa faceti cerere pentru eliberarea unui al treilea certificat si este posibil sa primiti si amenda de data asta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare certificat de nastere. ove87 ove87 La schimbarea certificatului de nastere, buletinul trebuie sa fie valabil? (vezi toată discuția)
Cerere duplicatului certificatului de nastere in romania anuleaza certificatul de nastere anterior ? larissa156486 larissa156486 locuiesc in italia de 10 ani ... am facut actele pentru obtinerea cetateniei italiene acum 2 ani dar pt moment actele predate ( dintre care si certificatul de ... (vezi toată discuția)
Certificatul de nastere in mai multe exemplare? zenovius zenovius Buna ziua, Intrebarea este cea din subiectul postarii: in ce temei legal (daca exista) pot \\"convietui\\" doua exemplare ale aceluiasi certificat de ... (vezi toată discuția)