avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1028 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Schimbare sediu PFA fara schimbare buletin
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Schimbare sediu PFA fara schimbare buletin

Buna ziua,

Detin doua apartamente in acelasi judet si as dori sa-mi schimb sediul PFA-ului de pe apartamentul trecut ca domiciliu in buletin, pe cel de-al doilea.

As dori sa stiu daca se poate face acest lucru fara sa-mi schimb buletinul.

De asemenea as dori sa stiu daca mai este necesar sa obtin semnaturile vecinilor + ale administratiei.

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: petremarianconstantin , utilizator 20:22, 27 Septembrie 2014
Sediul PFA nu are nicio legatura cu domiciliul dvs. - poate fi oriunde, atat timp cat aveti un contract (de comodat, avand in vedere ca si al doilea apartament va apartine).
Trebuie urmati aceiasi pasi ca si la primul sediu - semnaturi vecini, aprobari asociatia de proprietari.
Va multumesc mult pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare domiciliu fiscal pfa cadyman cadyman Buna ziua, Mi-am schimbat buletinul pe Oras. Bragadiru Judet Ilfov Acum trebuie sa imi schimb domiciliu fiscal din Braila in orasul Bragadiru , Judetul ... (vezi toată discuția)
Acord vecini / presedinte de bloc pentru schimbare sediu pfa aclara aclara Imi doresc sa schimb sediul social al PFA-ului pe care il detin si stiu ca am nevoie de acordul vecinilor si al asociatiei de proprietari pentru ca desfasor ... (vezi toată discuția)
Acordul vecinilor?! melcu79 melcu79 Buna ziua, Urmeaza sa mi deschid un PFA cu activitati consultanta de mediu si reprezentant vanzari. In conditiile in care activitatile de mai sus se ... (vezi toată discuția)