Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Schimbare sediu PFA fara schimbare buletin
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Schimbare sediu PFA fara schimbare buletin

Buna ziua,

Detin doua apartamente in acelasi judet si as dori sa-mi schimb sediul PFA-ului de pe apartamentul trecut ca domiciliu in buletin, pe cel de-al doilea.

As dori sa stiu daca se poate face acest lucru fara sa-mi schimb buletinul.

De asemenea as dori sa stiu daca mai este necesar sa obtin semnaturile vecinilor + ale administratiei.

Va multumesc!
Sediul PFA nu are nicio legatura cu domiciliul dvs. - poate fi oriunde, atat timp cat aveti un contract (de comodat, avand in vedere ca si al doilea apartament va apartine).
Trebuie urmati aceiasi pasi ca si la primul sediu - semnaturi vecini, aprobari asociatia de proprietari.
Va multumesc mult pentru raspuns!