avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

as vrea sa stiu daca s-a aprobat legea, sau actul normativ care stipula reducerea virstei de pensionare in cazul in care s-a lucrat in grupa 1 de munca minimum 2 ani.

smile2102
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 16:52, 1 Octombrie 2014
Inca nu s-a adus aceasta modificare la lege.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu mi-a fost acordata perioada suplimentara la vechimea in munca paungheorghita paungheorghita Am un stagiu de cotizare de 37 ani in sistemul de ordine si siguranta publica si 4,5 ani in sistemul de stat de inainte de 1989, acestia fiind incadrati la ... (vezi toată discuția)
Se mai tine cont in noua lege de grupa? elenabalan2009 elenabalan2009 ce aduce nou legea unitara in forma ei adoptata de parlament fata de legea 19 pentru gr.2 de munca(spor de vechime, reducerea virstei de pensionare stagiul de ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata 2010 conachi conachi In octombrie 2010 implinesc 55 ani. Am deja vechime 30 ani in cimpul muncii. In cel tirziu 2 lunii voi fi disponibilizata de la S.C.OMV PETROM. IN ACESTE ... (vezi toată discuția)