Forum Discuţii juridice Executare silită Ridicare poprire
Discuție deschisă în Executare silită

Ridicare poprire

buna dimineata

societatea X a primit o adresa de instiintare asupra infiintarii popririi pe conturile sale. in cazul in care nu ruleaza sume mari pe conturi, iar aparatura este girata la banci, se poate adresa executorului judecatoresc cu o propunere de stingere a debitului prin efectuarea de plati esalonate, in scopul ridicarii popririi? poate fi ridicata poprirea sau sa nu mai continue executarea dat fiind faptul ca bunurile mobile sunt girate si societatea nu detine bunuri imobile ?

multumesc
Doar printr-un acord cu creditorul si nu cu executorul poate inceta executarea.
am inteles. va multumesc mult de tot.