Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Lamuriri partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Lamuriri partaj

Buna ziua, impreuna cu sotul meu am achizitionat un apartament la care mai avem si acum credit la banca.In urma divortului de el am ramas cu copilul in acel apartament, divortul fiind finalizat.In urma casatoriei lui cu o alta pers. a rezultat un alt copil. As dorii sa inchei cu partajul pe acel apartament si doresc sa stiu daca copilul aparut are vreun drept la acest imobil.
Oricand poate cere ca minora sa ramana sa locuiasca la el.
El ce vrea in legatura cu casa?
Ar trebui sa il obligati la plata pensiei ca el isi plateste ratele pt casa ce o vrea a fi a lui.
gi-jane2, moderator
Cred ca ar trebui sa cereti o sulta si sa cautati un loc sa stati.