Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Somatie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Somatie

Buna dimineata
1.conform c p c nu stiu art este legal ca somatia care se primeste de la executor in urma unei hotarari judecatoresti sa fie de 1 zi, de a achita datoria?
Termenul poate fi si de 1 zi!

Nu este nimic ilegal.
multumesc este in c pc trecut termenul ? unde pot citi acest lucru va rog?