avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1816 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Restituire garantii materiale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Restituire garantii materiale

cum se poate restitui garantia materiala conf legii
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:42, 3 Octombrie 2014
~ Conținut șters la cerere ~
garantia materiala vi s-a retinut conform legii?
Mesaje reeditate
@tano737


Dată post: Vineri, 3 Octombrie 2014, 13:30
Subiect: garantie materiala

pot sa cer garantia materiala si sa incep sa cotizez de la zero?

@gigi47
Dată post: Vineri, 3 Octombrie 2014, 13:43

Din păcate nu ... Normal garantia se depune de la inceput, formarea ei in transe lunare din salariu, este o inlesnire. Garantia ramane la angajator pana la incheierea contractului de garantie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ref.spor vechime daniela-claudia daniela-claudia Va rog sa-mi spuneti daca somajul constituie vechime in munca intrucat societatea noastra are un contract de munca pe unitate care prevede sporuri de vechime ... (vezi toată discuția)
Angajament munca MariaSarah MariaSarah Buna ziua, am semnat un angajament pentru un loc de munca si va rog sa-mi spuneti care sunt consecintele pe care ar trebui sa le suport in cazul in care nu il ... (vezi toată discuția)
Notificare de la firma de recuperari creante bibi0 bibi0 am primit o instiintare de executare silita in urma unui credit neplatit.as vrea sa-l platesc dar nu am toti banii odata.daca am primit aceasta executare ce ... (vezi toată discuția)