Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie intretinere pana la finalizarea studiilor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie intretinere pana la finalizarea studiilor

am implinit 18 ani in iunie 2014 si doresc a introduce o actiune pt pensie intretinere pana la finalizarea studiior;

1.cer pensie pana la finalizarea liceului sau pana la finalizarea studiilor universitare?
2.pe ce art.din lege sa-mi intemeiez actiunea?
Scrieti pana la finalizarea studiilor, fara sa precizati ce fel.
524;529;530;532
[ link extern ]