avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1636 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie intretinere pana la finalizarea studiilor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie intretinere pana la finalizarea studiilor

am implinit 18 ani in iunie 2014 si doresc a introduce o actiune pt pensie intretinere pana la finalizarea studiior;

1.cer pensie pana la finalizarea liceului sau pana la finalizarea studiilor universitare?
2.pe ce art.din lege sa-mi intemeiez actiunea?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:59, 4 Octombrie 2014
Scrieti pana la finalizarea studiilor, fara sa precizati ce fel.
524;529;530;532
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara calinsas calinsas Sunt divortat si recasatorit. Din prima casatorie a rezultat un copil caruia i-am pplatit pensie alimentara pana la finalizarea liceului (19 ani). Urmeaza sa ... (vezi toată discuția)
Pensie de intretinere Radu Aura Radu Aura Am instituit poprire cu nume de intretinere pe salariul unui salariat, insa am urmatoarea nelamurire: copilul este clasa a- XII-a, daca nu continua studiile ... (vezi toată discuția)
Sunt divortata am 2 copii in custodie.cel mare a implinit 18 ... Emes Emes Sunt divortata am 2 copii in custodie.cel mare a implinit 18 ani .A intrat la facultate.E drept ca tatal lui sa nu mai plateasca pensie alimentara?Dupã ... (vezi toată discuția)