Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa mediu de la firma de leasing
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa mediu de la firma de leasing

Cum recuperez taxa de mediu de la firma de leasing ,taxa care a fost achitata de mine in contul ifn bistrita nasaud.
Am avut pe leasing un opel astra ,am terminat de achitat masina si anul trecut am vandut-o
Cumparatorul ma intrebat daca am recuperat taxa si am zis ca nu
Cand a vrut omul sa treaca masina pe numele lui si a fost la finante sa vada daca e recuperata taxa surpriza;Taxa a recuperat-o ifn bistrita nasaud:
E norma sa recupereze ei taxa achitata de mine?eu cred ca nu......ce as putea sa fac sa recuperez taxa de la ei?
este o imbogatire fara justa cauza din partea societatii de leasing. in mod normal ei trebuiau sa va dea actele /eventual o imputernicire pentru a recupera taxa in numele lor. Va trebui sa le faceti o adresa prin care sa le solicitati sa va restituie suma recuperata. Daca nu vor, ii dati in judecata si le cereti contravaloarea taxei, facand dovada ca d-voastra ati platit-o cu acea factura pe care ei v-au emis-o pt plata taxei.