Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preavizul intr-o institutie publica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preavizul intr-o institutie publica

In cazul demisiei, in perioada de preaviz functionarul in cauza mai are dreptul sa semneze si sa intocmeasca acte?
~ Conținut șters la cerere ~
Are acest drept, intrucat pe durata preavizului raportul de munca / de serviciu isi produce toate efectele.