avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preavizul intr-o institutie publica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preavizul intr-o institutie publica

In cazul demisiei, in perioada de preaviz functionarul in cauza mai are dreptul sa semneze si sa intocmeasca acte?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:35, 7 Octombrie 2014
~ Conținut șters la cerere ~
Are acest drept, intrucat pe durata preavizului raportul de munca / de serviciu isi produce toate efectele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare preaviz la concediu medical liana16 liana16 Am mai multe nelamuriri si va rog sa ma ajutati. Directorul executiv (functionar public de conducere) isi da demisia, urmand ca aceasta sa-si produca efecte ... (vezi toată discuția)
Functionar public - demisie cu preaviz lydy lydy Buna ziua, 1) Sunt functionar public, mi am dat demisia sunt in preaviz.de 30 zile, am probleme de sanatate, as dori sa stiu daca este posibil sa iau ... (vezi toată discuția)
Ce efecte are preavizul sefului demisionar asupra scoaterii unui post vacant la concurs? cristinacarina cristinacarina Seful unui serviciu public, cu personalitate juridica isi depune demisia cu data de 10.02.2014.Astazi, 11.02.2014, ar fi trebuit sa demaram procedurile de ... (vezi toată discuția)