avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Recurs impotriva incheierii !
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Recurs impotriva incheierii !

Buna ziua !

Se poate formula recurs sau apel impotriva incheierii de sedinta prin care s-a respins o cerere de amanare pe motive medicale?
In cazulin care instanta a fixat un termen pentru pronuntare se mai poate amana pronuntarea astfel?

multumesc anticipat

Cel mai recent răspuns: ContSters42249 , utilizator 17:08, 25 Mai 2009
Da cu siguranta...
Raspunsul este nu. Nici nu se poate face recurs nici nu se poate amana pronuntarea.
in acest caz, incheierea nu se poate ataca decat odata cu fondul.
Si care ar mai fi temeiul atacarii acestei incheieri? Termenul oricum nu s-a amanat... timpul s-a cam scurs si nu se mai poate reveni la data pronuntarii incheierii ca sa se dea un nou termen. :">

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incheiere de sedinta dumibog dumibog Stadiu: fond Solutie: Amână pronunţarea asupra cererii de sesizare a Curţii Constituţionale.. Acordă termen pentru continuarea judecării cauzei la data ... (vezi toată discuția)
Termen de recurs gyoni8 gyoni8 Buna, Cand si cum pot formula recurs impotriva unei incheieri de sedinta prin care instanta mi-a respins exceptia tardivitatii formularii apelului? Dupa ce ... (vezi toată discuția)
Invocare nulitate absoluta - rejudecare adiadiadi adiadiadi Buna ziua Am intentat o actiune civila la tribunal, actiune care mi-a fost respinsa . Am depus recurs in termen legal; odata cu recursul am depus si o ... (vezi toată discuția)