Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Recurs impotriva incheierii !
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Recurs impotriva incheierii !

Buna ziua !

Se poate formula recurs sau apel impotriva incheierii de sedinta prin care s-a respins o cerere de amanare pe motive medicale?
In cazulin care instanta a fixat un termen pentru pronuntare se mai poate amana pronuntarea astfel?

multumesc anticipat

Da cu siguranta...
Raspunsul este nu. Nici nu se poate face recurs nici nu se poate amana pronuntarea.
in acest caz, incheierea nu se poate ataca decat odata cu fondul.
Si care ar mai fi temeiul atacarii acestei incheieri? Termenul oricum nu s-a amanat... timpul s-a cam scurs si nu se mai poate reveni la data pronuntarii incheierii ca sa se dea un nou termen. :">