Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Obtinerea permisului auto dupa o perioada de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Obtinerea permisului auto dupa o perioada de suspendare de 90 de zile

Buna ziua,as dori sa va intreb si eu pentru a optine permisu de conducere dupa o perioada de suspendare de 90 de zile mai este nevoie de a se sustine un test?
Daca au trecut cele 90 zile se prezinta la ghiseu si solicita restituirea permisului de conducere.
Testul este obligatoriu in conditiile art. 106 prezentat mai sus.
De asemenea era obligatoriu daca solicita reducerea perioadei de suspendare la 30 de zile in conditiile in care indeplinea cerintele art. 221 din hg1391 (regulam de aplicare oug 195).

@separatistul, unde se prevad inca 30 de zile suplimentare (cursuri??) si obligativitatea testului ptr viteza?
eu sincer , la asa ceva am fost supus. in cazul meu fiind de 210 km/h , pe autostrada.
n-am contestat nimic....