avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 930 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Ce contract sa semnez
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Ce contract sa semnez

Buna ziua!
Am gasit mai multi potentiali clienti pentru o firma producatoare de mobilier.
M-am inteles cu furnizorul sa-mi dea un comision din fiecare factura vanduta cu ajutorul meu.
Intrebarea mea este ce fel de contract sa semnez cu furnizorul si ce cod caen sa declar la ONRC?
M-am gandit sa inchei un contract de intermermediere, dar uitandu-ma pe internet am vazut ca pentru contractele de intermediere incheiate voi lua un singur comision la incheierea contractului, eu dorind commission pentru fiecare facture vanduta de mine.
Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ministru_ , utilizator 19:51, 10 Octombrie 2014
Un contract de asociere in participatiune !
www.avocatnet.ro/content/art...
~ Conținut șters la cerere ~
Domnule BODEALEX va multumesc foarte mult ptr. raspunsul prompt.
Sincer nu mi se parea ok asocierea in participatiune asa cum recomanda domnul gig47
O singura intrebare mai am, poate ma puteti ajuta si aici: Contractul de comision este un contract de intermediere? Pot activa coduri caen privind intermedierea ?
Va multumesc inca o data ptr. raspunsul dat!
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de intermediere/comison pfaan pfaan Buna ziua, Sunt constituita intr-un PFA cod CAEN 4613 si doresc sa inchei contracte de intermediere sau de comision cu mai multe SRL care desfasoara ... (vezi toată discuția)
Ascoiere in participatiune sau contract de comision? ibanica ibanica As dori sa aduc in Romania produse alimentare din strainatate si sa scot profit din comision. Pentru aceasta, lucrez alaturi de un cetatean strain care cauta ... (vezi toată discuția)
Contract de intermediere? cristi777an cristi777an Buna ziua, Am o firma cu cod caen 4511 si as dori sa stiu daca pot sa inchei un contract de intermediere pentru situatia de mai jos. Am mai multi clienti ... (vezi toată discuția)