Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Ce contract sa semnez
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Ce contract sa semnez

Buna ziua!
Am gasit mai multi potentiali clienti pentru o firma producatoare de mobilier.
M-am inteles cu furnizorul sa-mi dea un comision din fiecare factura vanduta cu ajutorul meu.
Intrebarea mea este ce fel de contract sa semnez cu furnizorul si ce cod caen sa declar la ONRC?
M-am gandit sa inchei un contract de intermermediere, dar uitandu-ma pe internet am vazut ca pentru contractele de intermediere incheiate voi lua un singur comision la incheierea contractului, eu dorind commission pentru fiecare facture vanduta de mine.
Va multumesc anticipat!
Un contract de asociere in participatiune !
www.avocatnet.ro/content/art...
~ Conținut șters la cerere ~
Domnule BODEALEX va multumesc foarte mult ptr. raspunsul prompt.
Sincer nu mi se parea ok asocierea in participatiune asa cum recomanda domnul gig47
O singura intrebare mai am, poate ma puteti ajuta si aici: Contractul de comision este un contract de intermediere? Pot activa coduri caen privind intermedierea ?
Va multumesc inca o data ptr. raspunsul dat!
~ Conținut șters la cerere ~