Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drum de servitute
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drum de servitute

Buna seara,
Locuiesc intr-o curte cu mai multe imobole. Drumul de servitute are un loc special ptr intoarcere masini (nu doar cele parcate de catre locatari ci si salvare,pompieri etc etc). Ideea este ca un vecin ocupa acest loc cu cele 2 masini pe care le detine. Am incercat sa vorbesc cu el si ma persifleaza de fiecare data. Intrebarea mea este unde ii pot depune o reclamatie?
Multumesc,
cine este proprietarul terenului si al drumului de servitute? cu totii aveti cota din drum? puteti face sesizare la politie
Fiecare proprietare are cota egala. Am facut sesizare la politie,astept raspunsul.
Multumesc,