Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... sunt nemultumita pt ca mi s-a dat respingerea cererii ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

sunt nemultumita pt ca mi s-a dat respingerea cererii reluarii somajului

Din somaj am gasit de lucru 1 luna de zile dupa care am depasit cele 30 de zile de depunere a actelor de somaj cu 2 zile ; dupa aceea am gasit de lucru 1 luna de zile dupa care mi s-a reziliat contractul depunand actele de somaj fiind respinsa conf. art.44 "k", expirare perioada reluare.
Va rog sa ma ajutati sa inteleg de ce anume mi a fost respinsa aceasta cerere de reluare indemnizatie de somaj. Inainte de a gasi ultimul loc de munca pt. 1 luna de zile mi a spus cineva din conducere ca se poate relua somajul si acum nu se mai poate.
Va multumesc anticipat!...
de fapt, pe data de 09 am fost sa depun actele de somaj!
Data de 09.08 este plasata in afara intervalului in care trebuia sa depuneti cererea de reluare a platii.

Prin urmare, AJOFM-ul a procedat corect la incetarea platii indemnizatiei.