Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de crestere copil

Se poate prelungi concediu de crestere copil cu inca 1 an pe langa ceilalti 2 ani ?
~ Conținut șters la cerere ~
1. Concediu pentru cresterea copilului (CCC) are doua variante:
- pana la implinirea varstei copilului de 1 an;
- pana la implinirea varstei copilului de 2 ani.

2. In cazul in care copilul este incadrat in grad de handicap CCC se acorda pana la varsta de 3 ani.