Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Stopare penalitati la neplata impozitului auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Stopare penalitati la neplata impozitului auto

Exista un temei legal pentru stoparea penalitatilor unui impozit la PRIMARIE, pentru un autoturism care a fost in litigiu , in proces timp de 5 ani, bunul apartinand in prezent altei persoane , pe raza altei primarii? ( suma datorata fiind in prezent de cca 40000 lei, si majorarile anuale sunt imense , imposibil de acoperit ) Multumesc !
Cine a fost proprietarul autoturismului trebuie sa plateasca impozitul si penalitatile aferente chiar daca a fost in litigiu.