Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire mai veche de 40 de ani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire mai veche de 40 de ani

La moartea sa bunicul meu a 'semnat" cu degetul pentru un fiu care ar fi fost singurul mostenitor desi era si tatal meu in viata ( ca si acum). Asta se intimpla in aprox. 1972-1973.Din motive subiective nu s-a pus pina acum problela mostenirii.
Intrebare. Se mai poate revendica acum o parte a mostenirii?? Adica cota parte care s-ar fi cuvenit in mod normal? Exista in astfel de speta prescriptie?
ContSters331913, utilizator