Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonuri de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonuri de masa

Buna ziua,
Am fost angajata cu contract de munca pe o perioada determinata, insa mi-am dat demisia inainte de terminarea contractului. Fiindca incetarea contractului s-a facut la jumatatea lunii, mi se spune ca bonurile de masa pentru zilele lucrate nu le mai pot primi. Totusi in contract scrie de tichete masa pentru fiecare zi lucrata, nu este specificata alta conditie.
Este normal sa nu mai primesc?
Va multumesc!
daca in societate nu este prevazuta o procedura de acordare a tichetelor de masa care sa cuprinda nr. de zile pt care se acorda, nr salariatilor dar si salariatii care pot beneficia de acestea, atunci aveti dreptul la tichetele de masa penru fiecare zi lucrata (zi lucratoare).