Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Legalitate
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Legalitate

De ce se dau hotarari diferite pe aceeasi speta, in judete diferite? Este corect?
Deoarece jurisprudenta nu constituie izvor de drept, astfel incat o instanta sa fie obligata sa pronunte , intr-o speta asemanatoare, aceeasi solutie pronuntata de o alta instanta.