Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua, daca am o datorie la banca,alte bunuri nu am decat casa parinteasca pe care o voi mosteni si intrebarea mea este, se poate face executare pe casa parintilor daca inca nu este dezbatuta mostenirea?

Multumesc !
Daca mostenirea nu este deschisa inca (parintii nu au decedat) acea casa nu este inca a dvs.

Daca mostenirea s-a deschis - pt ca bunul sa fie al dvs - tb sa acceptati in termen mostenirea. Doar astfel devine bunul dvs si poate face obiectul unei executari silite.

Si actele facute in frauda creditorilor vor putea fi anulate.