Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... demolare magazie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

demolare magazie

revin cu intrebarea daca pe o alee de trecere exista o magazie fara forme legale care impedeste trecerea la imobilul infundat ,executorul in urma unei hotarari definitive unde se si specifica demolarea ei o poate face ? mentionez ca ceea care ar trebui s-o demoleze nu doreste de buna voie #-o
Executorul judecatoresc cu scopul materializarii hotararii judecatoresti,detine autoritatea si competenta sa dispuna dezafectarea constructiei fara forme legale executate,putand solicita implicarea si a altor autoritati,inclusiv politia
Multumesc !