avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1141 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere SNG 2015
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere SNG 2015

Am deschis acest topic pentru a discuta probleme legate de admiterea la SNG sesiunea 2015.Spor al învăţat! :justcuz:
Ultima modificare: Marți, 21 Octombrie 2014
Patricia_, utilizator
carolina2015 a scris:



Tematica la proceduri a fost schimbata prin introducerea codurilor de procedura, anul acesta cel mult se vor adauga niste capitole in plus, asa ca se poate invata din tematica de anul trecut si atunci cand apare anuntul vedem ce este introdus nou.

Spor la invatat!



se mai adauga capitole noi?:-/am vazut pe site-ul csm ca tot se discuta schimbarea si abrogarea mai multor art din roi.


La procedura penala nu cred ca e si asa mult, la procedura civila cred ca vor adauga ceva, in ceea ce priveste organizarea judiciara cred ca stii ca regulamentul parchetelor este altul, daca nu ma insel din august, iar la instante tot apar schimbari, nu este exclus ca pana la data in care se publica anuntul sa apara si la regulamentul parchetelor alte schimbari.

Nu m-am mai uitat pe site-ul CSM-ului, la ce roi ai vazut ca schimba si abroga articolele?
Ultima modificare: Miercuri, 11 Februarie 2015
carolina2015, utilizator
carolina2015 a scris:

[ link extern ] .



link-ul postat de tine nu merge, in schimb cand il deschid, imi apare:
'' .nu stiam ca reg la parchete e altul ,un link de unde as putea sa l vizionez.''

[ link extern ]

este de pe site-ul Ministerului Public
pe site-ul csm la sectiunea noutati, minuta grupului de lucru pentru analizarea si modificarea roi publicat 10.02.2015.mc pt link
carolina2015 a scris:

pe site-ul csm la sectiunea noutati, minuta grupului de lucru pentru analizarea si modificarea roi publicat 10.02.2015.mc pt link



Multumesc si eu.

Alte discuții în legătură

Admitere sng 2013 DahliaNoir DahliaNoir Executivul a aprobat marti, 30.10.2012, in cadrul sedintei de guvern, proiectul de Hotarare pentru modificarea Hotararii Guvernului nr. 652/2009 privind ... (vezi toată discuția)
Admitere scoala nationala de grefieri septembrie 2010. allyynnutza allyynnutza Buna ziua. As vrea sa stiu daca are cineva idee despre admiterea la scoala natioanala de grefieri din septembrie 2010. Pe site-ul csm-ului, in calendarul ... (vezi toată discuția)
Sng si inm ContSters89182 ContSters89182 Buna. Am o prietena care da impreuna cu mine, la inm. Dar, ea doreste sa dea si la sng. Ce face daca reuseste la amandoua? Are posibilitatea sa aleaga doar ... (vezi toată discuția)