Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere SNG 2015
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere SNG 2015

Am deschis acest topic pentru a discuta probleme legate de admiterea la SNG sesiunea 2015.Spor al învăţat! :justcuz:
Patricia_, utilizator
carolina2015 a scris:

Tematica la proceduri a fost schimbata prin introducerea codurilor de procedura, anul acesta cel mult se vor adauga niste capitole in plus, asa ca se poate invata din tematica de anul trecut si atunci cand apare anuntul vedem ce este introdus nou.

Spor la invatat!

se mai adauga capitole noi?:-/am vazut pe site-ul csm ca tot se discuta schimbarea si abrogarea mai multor art din roi.

La procedura penala nu cred ca e si asa mult, la procedura civila cred ca vor adauga ceva, in ceea ce priveste organizarea judiciara cred ca stii ca regulamentul parchetelor este altul, daca nu ma insel din august, iar la instante tot apar schimbari, nu este exclus ca pana la data in care se publica anuntul sa apara si la regulamentul parchetelor alte schimbari.

Nu m-am mai uitat pe site-ul CSM-ului, la ce roi ai vazut ca schimba si abroga articolele?
carolina2015, utilizator
carolina2015 a scris:

[ link extern ] .

link-ul postat de tine nu merge, in schimb cand il deschid, imi apare:
'' .nu stiam ca reg la parchete e altul ,un link de unde as putea sa l vizionez.''

[ link extern ]

este de pe site-ul Ministerului Public
pe site-ul csm la sectiunea noutati, minuta grupului de lucru pentru analizarea si modificarea roi publicat 10.02.2015.mc pt link
carolina2015 a scris:

pe site-ul csm la sectiunea noutati, minuta grupului de lucru pentru analizarea si modificarea roi publicat 10.02.2015.mc pt link

Multumesc si eu.