Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere SNG 2015
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere SNG 2015

Am deschis acest topic pentru a discuta probleme legate de admiterea la SNG sesiunea 2015.Spor al învăţat! :justcuz:
Patricia_, utilizator
firicel a scris:

De dimineata pana seara. Eu sper sa parcurg penalul de cel putin 3 ori pana la examen.Se spune ca repetitia e mama invataturii.

De dimineata pana seara!!!!!! Wow, deci iti rezervi cam 12 ore/zi! Inseamna ca nu lucrezi. Si da, e perfect adevarat ca repetitia e mama invataturii. Mai ales pt examenul acesta unde fara suparare pentru cei care il organizeaza, dar vor robotei/papagali. Sa nu se simta cineva lezat de aceste cuvinte, dar eu asa simt ca trebuie sa fiu ca sa am vreo sansa sa il iau. La INM e mult mai multa materie, dar trebuie sa invete logic si nu la virgula si cuvant
Am renuntat la el pentru ca n-as fi putut sa invat in conditiile in care lucram de la ora 7.00 la 10.00-10.30.Inlocuiam activitatea a doua persoane si posibilitati de promovare nu existau. Asa am decis sa ma indrept spre S.N.G. Problema e ca sunt locuri cu muuuult mai putine decat in anii trecuti. Concurenta cred ca o sa fie la fel ca la I.N.M.Daca nu.... si mai mare :(( in conditiile in care s-au redus locurile.
firicel, utilizator
firicel a scris:

Am renuntat la el pentru ca n-as fi putut sa invat in conditiile in care lucram de la ora 7.00 la 10.00-10.30.Inlocuiam activitatea a doua persoane si posibilitati de promovare nu existau. Asa am decis sa ma indrept spre S.N.G. Problema e ca sunt locuri cu muuuult mai putine decat in anii trecuti. Concurenta cred ca o sa fie la fel ca la I.N.M.Daca nu.... si mai mare.:((

Te cred. Stiu realitatile dure din pacate. Iar cu locurile, ce sa mai zic. Vor niste genii care au terminat o facultate si mai fac si o scoala post-universitara (plina de examene de la inceput la sfarsit) pentru care sunt vreo 25-30 concurenti pe loc pentru un post de sluga pentru judecatori si procurori (ca asta e realitatea cruda; pentru cine nu crede, o sa intrati in sistem si o sa vedeti). Dar asta este viata pe care o avem in Romania si cu asta defilam. Ai terminat procedura civila?
Am terminat proc. civ. Proc. pen. e la bataie acum.:((
:)):))..buna tuturor si spor la invatat..!!eu am absolvit Sng-ul in decembrie anul trecut si de aproape 2 luni intru saptamanal cu cate 40 de dosare in sedinta....stiu ca e greu si aveti impresia ca nu aveti destul timp, insa nu este imposibil!!!