Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Denigrare și calomnie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Denigrare și calomnie

O persoană scrie pe siteul deținut de aceasta articole denigratoare și cu tot felul de acuzații nefondate. Ce pot face împotriva acesteia? Menționez că persoana în cauză a fost internată în mai multe rânduri cu probleme psihiatrice. În afară de articolele denigratoare face și plângeri nefondate pe la toate instituțiile statului.
Vă mulțumesc!
mariansnagov, utilizator
Daca spuneti ca are probleme de sanatate, cel mai bine este sa-l ignorati.
credeți că nu am făcut asta?
în fiecare săptămână trec pe la poliție să dau declarații despre ce am furat și ce nu,
în fiecare săptămână am reclamații la ANAF
și sunt facut pe siteul ei, hot, pușcăriaș, infractor, etc. și nu am fost niciodată cercetat într-o astfel de situație!
Pe parte penala ii puteti face plangere pt denunt calomnios, iar pe civil ii puteti cere daune si sa cereti sa fie obligata persoana sa stearga articolele.