Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire, succesiune complicata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire, succesiune complicata

buna ziua ma numesc iulian si as avea nevoie de cateva lamuriri.in anul 2012 mama mea a vandut un ap de propietate nepercepand suma integrala cu o diferenta deplata de catre cumparatori cu termen de finalizare 1 an adica 2013 propietarii nu au respectat timpii si intre timp mama a decedat in 2014 noi suntem 4 frati din care unul decedat in alt judet noi care am ramas de bun acord am cerut succesiunea de oare ce mama nu a mentionat pe nici unul in act pt fratele nostr decedat deja din inaintea mamei am prezentat certificatul de deces al lui si al sotiei lui si anexa 24 prin care rezulta ca nau mostenitori si nici bunuri copii nu au pentu ca nu puteau sa aiba dar notarul unde mama noastra a facut actul acela ne trimis la un alt notar di jud. de apartenenta a fratelui decedat sa cerem un certificat de calitate pt noi e imposibil de facut ne cunoscind mai pe nimeni din fam sotiei fratelui meu am putut procura doar certificatele de deces a amindouara si anexa 24 prin care rezulta ca nau mostenitori cum am putea proceda sa putem sa recuperam suma de bani restanta asi dori un raspuns cit mai sincer va multumesc
pai noi am dus certificatul de deces al fratelui meu si al sotiei impreuna cu anexa 24 de la primaria de unde a decedat dinsi leam legalizat la notar pe anexa 24 scrie clar ca ei nu aveau bunuri sau mostenitori si tot nui bun notarul din jud meu si ai fratiilor mei ne trimite in alt jud si la un alt notar sa facem acest certificat dar pt noi e imposibil ca la acest certificat ar trebui sa chemam toate neamurile cumnatei mele decedata dar noi nu ne cunoastem de loc cum am putea face ceva de ne clar este