Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Boli cu handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Boli cu handicap

buna ziua. am fost diagnosticat cu neoplasm de prostata , scor Gleason 6(3B+3B) ,s-a practicat orhiectomie bilaterala , urmez tratament hormonal si as dori sa stiu daca aceasta boala se incadreaza in grad de handicap. va multumesc.
Numai comisia medicala de exepertiza medicala persoane cu handicap detine autoritatea si competenta sa verifice documentele medicale ,eventual sa dispuna investigatii suplimentare pentru a constata starea actuala a afectiunii si in final poate decide eliberare decizie/
certificat de incadrare in grad de handicap
va multumesc